PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Farmaceuci dla Aleppo!

Farmaceuci dla Aleppo!

Polska Misja Medyczna kontynuuje zbiórkę na  pomoc medyczną dla mieszkańców opuszczających Aleppo. Chcemy zebrać środki, które pozwolą na funkcjonowanie dwóm szpitalom w Idlib i zachodnim Aleppo.  W naszą akcję angażują się farmaceuci.

            - Nie proszę o głos, dlatego, bo chcę zostać Farmaceutą Roku. Proszę Was o głos, bo chcę, abyśmy wspólnie dzięki tej wygranej zrobili coś fantastycznego, zostańmy wszyscy Farmaceutami Roku i wspólnie pomóżmy tysiącom osób! – pisze Rafał Hechmann, farmaceuta i pracownik humanitarny, który środki ze sprzedaży swojej wygranej – samochodu osobowego chce przeznaczyć na pomoc dla Aleppo

- Nominację do nagrody uzyskałem dzięki działalności społecznej i humanitarnej i nie wyobrażam sobie, abym nie podzielił się ewentualną wygraną z potrzebującymi. Ale aby mieć się czym podzielić tym razem potrzebuję Waszej pomocy – dodaje Rafał.

Polska Misja Medyczna zbiera środki, które pozwolą pracować dwóm szpitalom w Idlib                       i zachodnim Aleppo kolejne dwa miesiące. Pracujemy bezpośrednio z syryjską organizacją medyczną Balsam Medical Organization, której lekarze  operują w 2 szpitalach, 3 punktach zdrowia i 2 małych punktach pierwszej pomocy. w ostatnich  dwóch tygodniach  w obu szpitalach i w punktach medycznych przebywało  519 pacjentów, z czego 352 to uchodźcy z Aleppo.  Wykonano w sumie 40 operacji z chirurgii ogólnej,  35 amputacji  (w tym 15 dzieci), 321 udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Uchodźcy z Aleppo mają zakażone rany od ostrzału i okaleczeń przez zawalone budynki. Brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków, opatrunków.

Całość apelu Rafała i instrukcja głosowania na Farmaceutę Roku na stronie internetowej akcji: http://planplaneta.com/pl/blog/65-farmaceuci-dla-aleppo

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP