PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Gala 20 lat PMMM
Rozliczenie PIT z PITax.pl

Farmaceuci dla Aleppo!

Farmaceuci dla Aleppo!

Polska Misja Medyczna kontynuuje zbiórkę na  pomoc medyczną dla mieszkańców opuszczających Aleppo. Chcemy zebrać środki, które pozwolą na funkcjonowanie dwóm szpitalom w Idlib i zachodnim Aleppo.  W naszą akcję angażują się farmaceuci.

            - Nie proszę o głos, dlatego, bo chcę zostać Farmaceutą Roku. Proszę Was o głos, bo chcę, abyśmy wspólnie dzięki tej wygranej zrobili coś fantastycznego, zostańmy wszyscy Farmaceutami Roku i wspólnie pomóżmy tysiącom osób! – pisze Rafał Hechmann, farmaceuta i pracownik humanitarny, który środki ze sprzedaży swojej wygranej – samochodu osobowego chce przeznaczyć na pomoc dla Aleppo

- Nominację do nagrody uzyskałem dzięki działalności społecznej i humanitarnej i nie wyobrażam sobie, abym nie podzielił się ewentualną wygraną z potrzebującymi. Ale aby mieć się czym podzielić tym razem potrzebuję Waszej pomocy – dodaje Rafał.

Polska Misja Medyczna zbiera środki, które pozwolą pracować dwóm szpitalom w Idlib                       i zachodnim Aleppo kolejne dwa miesiące. Pracujemy bezpośrednio z syryjską organizacją medyczną Balsam Medical Organization, której lekarze  operują w 2 szpitalach, 3 punktach zdrowia i 2 małych punktach pierwszej pomocy. w ostatnich  dwóch tygodniach  w obu szpitalach i w punktach medycznych przebywało  519 pacjentów, z czego 352 to uchodźcy z Aleppo.  Wykonano w sumie 40 operacji z chirurgii ogólnej,  35 amputacji  (w tym 15 dzieci), 321 udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Uchodźcy z Aleppo mają zakażone rany od ostrzału i okaleczeń przez zawalone budynki. Brakuje środków do znieczulania ogólnego, antybiotyków, opatrunków.

Całość apelu Rafała i instrukcja głosowania na Farmaceutę Roku na stronie internetowej akcji: http://planplaneta.com/pl/blog/65-farmaceuci-dla-aleppo