PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

DZIECI HAITI

DZIECI HAITI

Polska Misja Medyczna po raz kolejny pomaga  Haiti, a grupą, do której kierujemy naszą pomoc są dzieci, które mieszkają w tym jednym z najbiedniejszych krajów na świecie(ok. 80% społeczeństwa żyje w skrajnej biedzie). Ze względu na swoje położenie geograficzne, Haiti systematycznie nawiedzane jest przez katastrofy naturalne. W 2010 roku w skutek największego od 200 lat trzęsienia ziemi zginęło ok. 70 tys. osób, 250 tys. osób doznało obrażeń, a ponad 1,5 mln straciło dach nad głową. W  roku 2016 wyspę ponownie nawiedził kataklizm.  Huragan Matthew spowodował tam ogromne zniszczenia, liczba ofiar śmiertelnych wyniosła ponad 1000 osób a 1,5 miliona mieszkańców straciło domy i cały dorobek życia. Do tej pory Haiti nie podniosło się z gruzów. W tych warunkach żyją dzieci skazane na głód i cierpienie, często bez możliwości edukacji, oraz bez jakichkolwiek perspektyw na lepszą przyszłość.

Nasze działania będą polegały na wsparciu działania ośrodka SAKALA, obejmującego swoją opieką ponad 350 osób w wieku 4 – 25 lat. Ośrodek, który znajduje się w najbiedniejszej dzielnicy stolicy Haiti Port Au Prince Cite Soleil, jest ostoją spokoju i miejscem darmowej edukacji dla najuboższych dzieci Cite Soleill. Stwarza alternatywę dla dzieci dorastających w środowiskachmłodocianych gangów, pełnych narkotyków i przemocy. Więcej informacji na temat ośrodka http://www.sakala-haiti.org/

Pierwsza faza projektu ma na celu wsparcie edukacji, w tym edukacji zdrowotnej podopiecznych ośrodka; przeprowadzenie szerokiego rozpoznania sytuacji lokalnego systemu ochrony zdrowia oraz określenie najpilniejszych potrzeb i wyznaczenia dalszego kierunku wsparcia.

Z ramienia Polskiej Misji Medycznej na miejsce udadzą się Michał Wieczorek, Łukasz Mazurowski
i Kamil Gabarski.

ZAPRASZAMY DO WSPARCIA INICJATYWY

Więcej informacji na temat projektu (link do pobrania pełnego dokumentu)

Numer konta projektu:

*72 1240 4650 1111 0010 3991 0067 *

Dane do wpłat: *Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, ul. Rejtana 2, 30-510 Kraków
* z dopiskiem”Haiti"

www.pmm.org.pl

Kontakt:

Michał Wieczorek

tel. +48 792 10 01 12

michal.wieczorek@pmm.org.pl