PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pobierz program PIT

Dzieci Haiti II faza projektu

Dzieci Haiti II faza projektu

Haiti, jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, zrujnowany przez największe od 200 lat trzęsienie ziemi w 2010 roku i huragan w 2016 roku, potrzebuje naszej pomocy.

Z inicjatywy wolontariuszy Polskiej Misji Medycznej  rozpoczęliśmy projekt Dzieci Haiti.

Szczegółowe informacje o projekcie (link do pobrania pełnego dokumentu)

Pierwsza faza projektu, w marcu tego roku, miała na celu wsparcie edukacji, w tym edukacji zdrowotnej podopiecznych ośrodka; przeprowadzenie szerokiego rozpoznania sytuacji lokalnego systemu ochrony zdrowia oraz określenie najpilniejszych potrzeb i wyznaczenia dalszego kierunku wsparcia.

Druga faza projektu zaplanowana jest na jesień 2017. Realizacja założeń projektu pomocy umożliwi efektywne funkcjonowania kliniki mobilnej oraz ośrodka Sakala i przełoży się bezpośrednio na życie wszystkich jego podopiecznych oraz mieszkańców najbiedniejszych dzielnic stolicy Haiti.  Dzięki rozpoznaniu sytuacji na miejscu i nawiązaniu bezpośredniej współpracy z poszczególnymi organizacjami w fazie pierwszej, wolontariusze PMM będą mogli dostarczyć skuteczną i efektywną pomoc rozwojową do konkretnych obszarów. Realizacja założeń  projektu przełoży się na uzyskanie pomocy medycznej dla 500 osób tygodniowo, oraz zapewni wyżywienie i warunki do edukacji dla 200 dzieci miesięcznie.

Dzięki planowanym szkolenia i wyposażeniu mobilnej kliniki zwiększona zostanie samodzielność ich działań, poprzez redukcję zależności od pomocy zewnętrznej.

Jeśli chcesz pomóc, wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: Dzieci Haiti

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP