PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Dzieci Dzieciom – Proteza dla Isry

Dzieci Dzieciom – Proteza dla Isry

„Jeśli każdy uczeń z mojej szkoły przekaże jedną złotówkę ze swojego kieszonkowego, to zbiorę pierwsze 500 złotych z 6000 zł potrzebnych na protezę nogi dla 9-letniej Isry z Syrii – dziewczynki, który uśmiecha się pomimo wielkiego cierpienia". Tak pomyślała Anuszka, uczennica klasy VI szkoły podstawowej nr 75 w Warszawie, która skontaktowała się z Polską Misją Medyczną i samodzielnie zainicjowała akcję Dzieci Dzieciom.

Sama Anuszka o akcji pisze następująco „W zeszłym roku napisałam list do Św. Mikołaja z prośbą, żeby pieniądze za moje prezenty dał ludziom, którzy ucierpieli w czasie wojny w Syrii. W tym roku, chciałabym zrobić coś więcej: pomóc dziewczynce, która, choć jest mała, wiele już w życiu przeszła. Isra mieszka Syrii, na wojnie zginęli jej rodzice i siostra, a ona sama straciła nogę. Mam tylko 11 lat i sama niewiele mogę zrobić dla Isry. Ale gdy do mnie dołączysz – razem możemy zrobić bardzo wiele”.

Założenie jest proste: każde dziecko może wesprzeć Isrę przekazując złotówkę ze swojego kieszonkowego. Jeśli do akcji włączą się dzieci z jeszcze kilku szkół, uda się zgromadzić środki potrzebne na zakup protezy. Anuszka, organizatorka akcji wierzy, że pozytywna energia bezinteresownej pomocy wygra z obojętnością. I że polskie dzieci pokażą Isrze, że są na świecie ludzie, dla których jest ważna. 27 stycznia Isra skończy 9 lat. Wspólnie możemy ufundować dla niej urodzinowy prezent, który odmieni jej życie.

Isra straciła rodziców i starszą siostrę po tym, jak 6 maja 2015 roku pocisk trafił w samochód, którym jechali. Isra została ranna w nogę i trzeba ją było amputować. Isra ocalała. Tak, jak jej czterech braci. Teraz najstarszy z nich, Ahmad, opiekuje się wszystkimi, ale dzieci nie mają na świecie nikogo.

Isra potrzebuje protezy, by móc normalnie żyć. W swoim, targanym wojną, kraju nie ma na nią szans. Nie może też liczyć na pomoc krewnych. A skoro brakuje dla niej wsparcia i pomocy – do akcji muszą wkroczyć dzieci.

Dajmy Isrze powody do śmiechu oraz szansę na normalne życie. Żeby mogła, jak jej rówieśnicy w Polsce, chodzić do szkoły, biegać i bawić się z przyjaciółmi. Wystarczy jedna złotówka.

Jeśli chcesz dołączyć akcji, zbierz złotówki w swojej klasie i zrób przelew na konto nr 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315 z tytułem: „Dzieci Dzieciom – dla Isry".

Dziękujemy Anuszce i każdemu dziecku, które zaangażuje się w jej akcję za ogromne serce i dobroć!