PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc Dla Jemenu

Dołącz do akcji "Nauka idzie w świat"

Dołącz do akcji

Ruszamy z kampanią “Nauka idzie w świat”, którą organizujemy wspólnie z Fundacją Edukacji Polonijnej i Wydawnictwem Zakamarki. Jej celem jest zakup przyborów do nauki, pomoc okulistyczna oraz wsparcie pedagogiczne dla dzieci w Sudanie Południowym i na Ukrainie. Osoby wspierające akcję otrzymają książkę „Pudle i frytki”, piękną opowieść o tym, jak otwartość i wrażliwość na innych wzbogaca nas i pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie.

Kampania „Nauka idzie w świat” jest połączona ze zbiórką na portalu zrzutka.pl. Każda przekazana złotówka zasili po połowie cel Polskiej Misji Medycznej i Fundacji Edukacji Polonijnej.

Polska Misja Medyczna zbiera środki na zakup materiałów edukacyjnych, opłacenie nauczyciela języka angielskiego i matematyki oraz wysłanie okulisty do domu dziecka w Jubie. PMM prowadzi od 2018 roku w Sudanie Południowym projekt dożywiania ludności. Wsparcie dla domu dziecka jest kontynuacją tych działań.

Fundacja Edukacji Polonijnej zebrane środki przekaże na wsparcie polskiej szkoły w Medenicach na Ukrainie. Młodzież polskiego pochodzenia potrzebuje materiałów do nauki języka polskiego, książek, pomocy naukowych i wyposażenia szkoły.

Osoby wspierające akcję otrzymają książkę „Pudle i frytki” szwedzkiej pisarki i ilustratorki Pii Lindenbaum, ufundowaną przez Wydawnictwo Zakamarki i autorkę. Jest to mądra i piękna opowieść o tym, jak otwartość i wrażliwość na innych wzbogaca nas, pozwala nawiązywać nowe przyjaźnie i wymieniać doświadczenia.

Szczegóły akcji: www.zrzutka.pl/naukaidziewswiat