PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Dni otwarte w ośrodku zdrowia w Zarqa

Dni otwarte w ośrodku zdrowia w Zarqa

Wspierany przez Polską Misję Medyczną ośrodek zdrowia w Zarqa obejmuje swoją opieką mamy, noworodki oraz dzieci z syryjskich i jordańskich rodzin. Lekarze, pielęgniarki, farmaceuci oraz pracownicy terenowi: promotorzy medyczni, pracownicy społeczni i pomocnicy z zaangażowaniem tworzą miejsce przyjazne i bezpieczne dla wszystkich pacjentów.

Cztery razy do roku ośrodek otwiera swoje drzwi dla całej społeczności miasta. Pierwsze w tym roku dwudniowe wydarzenie odbyło się maju, następne w lipcu, a kolejne zaplanowane są we wrześniu i listopadzie. Podczas dni otwartych drzwi kilkaset osób korzysta z konsultacji medycznych i badań laboratoryjnych. Pacjenci mogą zbadać m.in. wzrok, słuch, ciśnienie tętnicze czy poziom cukru. Dodatkowo pracownicy ośrodka prowadzą dla dorosłych spotkania na temat karmienia piersią, żywienia, higieny i metod planowania rodziny, a dla dzieci gry i zabawy.

Projekt „Wsparcie podstawowej opieki medycznej, opieki nad matką, noworodkiem i dzieckiem oraz poprawa warunków higienicznych dla społeczności lokalnej, osób przesiedlonych i uchodźców syryjskich w guberni Zarqa w Jordanii" jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Partnerem projektu jest Terre des Hommes Italia in Giordania

Zdjęcia: Grażyna Makara/PMM