PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

Pomoc Dla Jemenu

Dla dzieci z Malawi

Dla dzieci z Malawi

Nasza wolontariuszka Karolina Siwicka, lekarz ortopeda, przesyła z Malawi uśmiechy od pewnego małego pacjenta, którego rana zagoiła się szybciej dzięki sprzętowi, który kupiliśmy wspólnie:

Ten przystojniak to Timothy. Timothy został potrącony przez samochód. Miał liczne otwarte złamania i stracił część stawu skokowego. Gdy rany się wygoiły, powstała ogromna blizna na podudziu i stopie, która zdeformowała nóżkę. Od kilku tygodni Timothy jest na naszym oddziale. Wielka blizna została wycięta, a rana pokryta opatrunkiem podciśnieniowym, aby przygotować miejsce na przeszczep. Po kilku dniach można było zrekonstruować staw skokowy i całość pokryć skórą „pożyczoną” z drugiej łydki. Przez kilka tygodni Timothy będzie miał nogi zszyte razem. Na razie wszystko goi się dobrze.

Dzięki temu, że wsparliście już niegdyś PMM, zagoiło się wiele ran na dziecięcych kończynach i w dziecięcych serduszkach, a na buzie powróciły cudowne uśmiechy. Dzięki Waszej niesamowitej odpowiedzi na akcję na Dzień Dziecka będziemy przywracać uśmiechy ze zdwojoną siłą! W imieniu wszystkich już biegających maluchów serdecznie dziękujemy; te zaś dzieciaki, przed którymi jeszcze stroma, wyboista i bolesna droga wracania do sprawności - wspomagajcie dobrymi myślami!