POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1%TWOJEGO PODATKU
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

AKCJA SPECJALNA PMM

KUP LEKI I ŚRODKI OPATRUNKOWE DLA UCHODŹCÓW Z CHIOS!

Polska Misja Medyczna pomaga uchodźcom na greckiej wyspie Chíos. To piąta co do wielkości wyspa grecka położona w odległości 7 km od wybrzeża tureckiego. Jest atrakcją dla turystów szukających słońca, ale też miejscem dramatu uchodźców, którzy przedostali się tam z Turcji i oczekują na wynik swojej procedury azylowej.

PMM wysłało na Chios dwie wolontariuszki: lekarza chorób wewnętrznych i pielęgniarkę, które pracują w zespole z lekarzami z organizacji Salvamento Maritimo Humanitari. To stowarzyszenie wolontariuszy, ratowników i pracowników służby zdrowia, którzy podróżują na Morze Egejskie, aby pomóc uchodźcom.

SMH udziela pomocy medycznej w obozie dla uchodźców, na plażach, gdzie lądują łódki i pontony oraz w porcie.

NIE WSZYSCY MOŻEMY BYĆ NA CHIOS I POMAGAĆ. POMÓŻMY, WSPIERAJĄC PRACĘ WOLONTARIUSZY PMM!

Potrzebne są leki i środki opatrunkowe!

Wpłać pieniądze na konto nr 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem: CHIOS

Tak wygląda pomoc na Chios:

Aktualnie na wyspie przebywa ok. 3000 osób. Uchodźcy oczekują na decyzję w ich sprawie, której wydanie przedłuża się. Koczują w namiotach na niezabezpieczonym terenie. Zanim dotarli na Chios doświadczyli okropieństw wojny, stracili bliskich, sami byli ranni - bliscy śmierci. Ich domy zbombardowano lub spalono. Musieli uciekać. Szukają lepszego życia. Spędzili wiele nocy bez dachu nad głową, chorowali w czasie podróży, przedostali się przez Morze Egejskie na zwykłych pontonach, cudem uchodząc z życiem. Potrzebują naszej pomocy!

Hiszpańska organizacja Salvamento Maritimo Humanitario (http://www.smh.eus/index.php/en/about-us/), w ramach projektu podstawowej pomocy medycznej w obozie uchodźców Campo Vial udziela pomocy medycznej uchodźcom w obozie, a także przybywającym w areszcie w oczekiwaniu na wydalenie oraz w miejscach wyjścia na ląd (plaża) i w trakcie przybić do portu. Projekt jest realizowany we współpracy z Greckim Centrum Kontroli i Prewencji na Chios KEELNO oraz z policją portową na Chíos.