PRZEKAŻ 1% TWOJEGO PODATKU

KLIKNIJ I DOFINANSUJ POMOC
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
WPŁAĆ DOWOLNĄ KWOTĘ NA KONTO

2 mln na odbudowę szpitala w Syrii

2 mln na odbudowę szpitala w Syrii

2 miliony złotych przekaże Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Stowarzyszeniu Polska Misja Medyczna. Środki, pochodzące z funduszu przeznaczonego na pomoc humanitarną, pozwolą na odbudowę centrum ortopedycznego w Termanin, w północnej Syrii.

Pieniądze zostaną przekazane na podstawie zawartej umowy z KPRM. Umowa przewiduje rozpoczęcie prac nad ponownym uruchomieniem centrum, zaopatrzenie centrum w materiały i sprzęt medyczny oraz zapewnienie pracy lekarzy protetyków i fizjoterapeutów. Prace rozpoczną się już w marcu 2018 r.

Polska Misja Medyczna szacuje, że w ciągu najbliższych 10 miesięcy centrum dopasuje protezy rąk i nóg dla 300 okaleczonych kobiet i dzieci, które następnie przejdą proces rehabilitacji ruchowej.

- O zebranie środków na odbudowę centrum w Termanin staramy się od listopada 2017 r. – mówi Małgorzata Olasińska-Chart, koordynatorka pomocy dla Syrii w Polskiej Misji Medyczna – Ze względu na brak funduszy, centrum prowadzone przez Balsam Medical Organization, organizację syryjskich lekarzy, zostało zamknięte, a produkcja protez dla okaleczonych Syryjczyków wstrzymana.

Polska Misja Medyczna prowadzi także zbiórkę pieniędzy na zakup lekarstw dla mieszkańców oblężonej Wschodniej Ghouty. W tym tygodniu przekazała 40 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc medyczną na szpitala Al Salam we Wschodniej Ghoucie.

Działania Polskiej Misji Medycznej w Syrii można wesprzeć kupując wybrany pakiet pomocowy na stronie PMM: http://www.pmm.org.pl/pl/formy-pomocy lub wpłacając pieniądze na konto PMM: 08 1240 4650 1111 0010 4607 7315.