SFINANSUJ DOWOLNY PAKIET

Twoja pomoc jest dla nich bezcenna

Polska Misja Medyczna pomaga w Syrii w regionie Aleppo i Idlib.

Pracujemy w partnerstwie  z syryjską organizacją medyczną Balsam Medical Organization, której lekarze  operują w 2 szpitalach , 3 izbach zdrowia i 2 punktach pomocy natychmiastowej na terenie Syrii.

Rozejm w północnej Syrii umożliwił ucieczkę mieszkańców z oblężonego wschodniego Aleppo do prowincji Idlib graniczącej z Turcją. Schroniło się tam ok 250 000 uchodźców.  Lekarze w ciągu trzech miesięcy 2017r. przyjęli na konsultacjach blisko 2900 dzieci poniżej 5 roku życia, z traumą wojenną, niedożywionych i chorych.

Finansujemy dostawy antybiotyków, opatrunków, środków do znieczulenia i odkażania. Ze środków zebranych w ramach zbiórki publicznej PMM przekazała w 2017r. obu szpitalom  w Syrii 140 000 PLN na zakup środków ratujących życie, sfinansowała zakup dwóch aparatów USG i materiały do produkcji prostych protez. Koszt prostej protezy w Syrii to ok. 4000 zł. Koszt protezy elektronicznej w Turcji, której mechanizm działa 12 lat, to ok. 50 000 zł.

Z powodu okaleczeń, nieleczonych zakażeń i ran wielu uchodźców, a zwłaszcza dzieci, straciło ręce i nogi. To one są naszymi najważniejszymi pacjentami.

Zobacz Hebe, to jedno z dzieci, którym chcemy pomóc:

Hebe

https://www.youtube.com/watch?v=PiVE592YXTg&feature=youtu.be

ZESTAW ZA

50

opakowanie antybiotyku i zestaw opatrunkowy

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

150

opakowanie antybiotyku, środek przeciwbólowy, środek znieczulający

dofinansuj pomoc

ZESTAW ZA

250

dofinansowanie do produkcji prostej protezy w Syrii

dofinansuj pomoc