POMÓŻ NAM POMAGAĆ

PRZEKAŻ 1%TWOJEGO PODATKU
WEŹ UDZIAŁ W PMM AKCJA SOS
Wpłać dowolną kwotę na Senegal

Senegal

1 kwietnia 2016 Polska Misja Medyczna rozpoczęła w Senegalu projekt “Diagnostyka, profilaktyka i leczenie najczęstszych powikłań w ciąży poprzez remont, zakup sprzętu oraz szkolenia personelu lokalnego w Dakarze i Ngohe. Projekt będzie prowadzony do końca 2016. Celem naszych działań jest zmniejszenie zachorowalności i śmiertelności kobiet ciężarnych oraz dzieci do lat pięciu poprzez profilaktykę, diagnostykę i leczenie najczęstszych powikłań w ciąży. Partnerem lokalnym projektu w Senegalu jest Misja Franciszkańska Sióstr Misjonarek Maryi.  Działania projektu to podniesienie kwalifikacji średniego personelu medycznego, wprowadzenie badań prenatalnych USG i podniesienie standardu technicznego infrastruktury medycznej w przychodniach należących do sieci przychodni Misji Franciszkańskiej. Cel projektu jest komplementarny z Więcej

Senegal_01 (Senegal) Senegal_02 (Senegal) Senegal_03 (Senegal) Senegal_04 (Senegal) Senegal_05 (Senegal) Senegal_06 (Senegal) Senegal_07 (Senegal) Senegal_08 (Senegal)

działaniami Ministerstwa Zdrowia Senegalu oraz z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia.

Aktualnie wraz z Misją Franciszkańską  Sióstr Misjonarek Maryi - rozpoczynamy przetarg na wykonanie prac remontowych w przychodni St.Laurent, prowadzonej Siostry Misjonarki  w Dakarze. Remont przychodni umożliwi stałą pracę przychodni, także w porze deszczowej. Polska Misja Medyczna zakupi profesjonalny aparat USG do badań ginekologicznych, co umożliwi wykonanie ok. 10 badań USG dziennie, czyli  ok. 5000 badań rocznie w 2 ośrodkach (Dakar i Ngohe).

PMM działa w Senegalu wielotorowo. Oprócz remontu ośrodka zdrowia St. Laurent w Dakarze, projekt zakłada zakup dwóch aparatów USG  do odczytów ginekologicznych, fantomów porodowych oraz sprzętu laboratoryjnego.

Pracownicy Polskiej Misji Medycznej przeprowadzą szkolenia personelu medycznego w zakresie profilaktyki ciąży. PMM przygotowała  warsztaty edukacyjne na różnych poziomach zaawansowania, dopasowane do potrzeb i umiejętności pielęgniarek i położnych z trzech ośrodków zdrowia, należących do sieci przychodni Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. W sumie nasi pracownicy przeszkolą 75 pielęgniarek i położnych w Dakarze, Ngohe i Tivavuane. W ramach współpracy ze Szkołą Położnych ANPSCS w Dakarze nasz ekspert skonsultuje program nauczania Szkoły Położnych w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia najczęstszych schorzeń w ciąży. Skorzystają na tym studenci Szkoły Położnych ANPSCS w Dakarze, ok. 150 osób której program zostanie dostosowany to najnowszych zaleceń WHO.

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
Indywidualnym donorem projektu jest polska spółka Afrig SA.

Zwiń
Senegal_01 (Senegal) Senegal_02 (Senegal) Senegal_03 (Senegal) Senegal_04 (Senegal) Senegal_05 (Senegal) Senegal_06 (Senegal) Senegal_07 (Senegal) Senegal_08 (Senegal)

Partnerzy projektu

Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.